Незважаючи на вік інтернет-технологій, сьогодні практично будь-який документ, відеозапис чи оцифрований рукопис знаходиться від вас на відстані пари кліків миші. Але розом із тим існують також закриті архіви, де століттями зберігаються засекречені дані. Сьогодні мова піде про ті секретні сховища, про існування яких достеменно відомо, не вилкючено, що десь є і такі, що інформація про них ніколи не випливе в площину публічності.

Сховище Мормонів

Почнемо із підземного сховища Мормонів, яке розташувалося вакурат під Гранітною горою на 200-метровій глибині недалеко від Солт-Лейк-Сіті. І належить воно Церкві Ісуса Христа Святих Останніх Днів.

Загрузка...

Даний бункер здатен витримати наслідки ядерного удару. А системі безпеки позаздрять навіть великі банки. Що саме там так ретельно охороняють представники церкви невідомо. Адже доступ до нього має тільки верхівка Церкви.

Є лише припущення, що там зберігаються записи де описана вся історія організації і ще родоводи древа.

Сховище Саєнтологів

Вид на сховище Саєнтологів із супутника

Наявністю закритого від всіх цікавих очей сховища може похвалитися також Церква саєнтології. Даний бункер розташований в пустелі Нью-Мексико і також здатен витримати ударну силу водневої бомби.

Загрузка...

Священні тексти організації доступні тільки найголовнішим священикам церкви, а якщо поглянути на місце розташування об’єкта, то можна побачити якісь знаки, призначення яких теж невідомо.

Засекречений архів самого Папи Римського

Мабуть, найвідомішим секретним сховищем є сховище Папи Римського, яке цілодобово перебуває під наглядом Швейцарської гвардії Ватикану.

В даному сховищі зібрано величезну кількість різних фоліантів, а офіційно найстаріший документ датований восьмим століттям нашої ери і, якщо вірити офіційним даним, то документів вже понад 1 мільйон, а загальна протяжність спеціально підготовлених сховищ вже досягла 84 кілометри.

Загрузка...

В даний сховище так само потрапити вкрай важко, адже крім самого Папи Римського і вищого ешелону церковної влади доступ мають тільки ті історики, які пройшли спеціальний відбір.

Хоча з регулярною періодичністю зі сховища на загальний огляд і виставляються певні документи, конспірологи і прихильники теорії змови переконані, що в цих коридорах ховаються стародавні знання, які йдуть врозріз з багатьма офіційними версіями.

Каплиця храму Марії Сіонської в Ефіопії

Дана культова споруда прославлена тим, що в ньому зберігається найголовніша святиня християн Ефіопії – скринька, яку називають Ковчегом Завіту.

За легендою саме в ній (скриньці) раніше зберігалися: золота посудина з манною небесною, жезл Аарона і відразу обидві скрижалі з десятьсма заповідями Мойсея.

У новій будівлі споруджена точна копія скриньки і кожен прихожанин може побачити її, а ось в стару будівлю вхід дозволений тільки одній людині – зберігачу-самітнику.

Хранитель ніколи не спілкується зі сторонніми і навіть не має права залишати територію храму. Його робота довічна, а доторкнутися до реліквії зберігач має право тільки в єдиному випадку – коли настане Судний День.

Це лише мала дещиця засекречених місць, де зберігаються різні знання, записані в минулому. Якщо вам сподобався матеріал, то порекомендуйте друзям, напишіть в коментарях про яке місце ви б хотіли ще дізнатися!